wczasy w chorwacji
RegulaminO Firmie Cro-travel
 

bardzo_wazne_informacjeSzanowni Państwo!
Proszę bardzo o uważne przeczytanie poniższych informacji. Można tutaj znaleźć odpowiedź na większość często zadawanych pytań, jak również opisy dotyczące korzystania z tej strony. Można także znaleźć instrukcje do składania zapytań, procedury rezerwacji i płatności. Dziękujemy za zaufanie, mając nadzieję na miłą i owocną współpracę.


Cro-travel.plJak zaplanować podróż samochodem?

jak_zaplano.jpg

Należy prawidłowo zaplanować czas trwania podróży, aby przyjechać w odpowiednim czasie do jej celu. Z Waszawy do Splitu jest 1500 km. Przed głównym sezonem i po sezonie podróż trwa średnio 16 godzin. W miesiącach sezonowych: lipiec i sierpień, w dniu wymiany turnusów, czyli w sobotę, ten sam odcinek możemy pokonywać kilka godzin dłużej. W wiekszości domów zakwaterowanie jest po godz. 12:00 lub 14:00. Idealny czas wyjazdu z Warszawy byłby dzień wcześniej około godz.16:00. W ten sposób na pewno przyjedziecie ok.14:00 lub niewiele później. Przyjazd wcześniej, niż jest umówione z właścicielami, oznacza czekanie na plaży na zwolnienie i posprzątanie apartamentu. Szczególnie należy unikać sytuacji typu: dzień dobry, mamy rezerwację od jutra, ale przyjechaliśmy dzisiaj..., gdyż apartament jest zajęty. Jeżeli przewidujecie przyjazd z opóźnieniem należy powiadomić o tym fakcie telefonicznie właścicieli apartamentu. Proszę pamiętać, że nie wszyscy właściciele mieszkają na miejscu i nie mają możliwości oczekiwać na gości przez całą noc.

Dobra rada: Dobrze zaplanować podróż!

 
Jakie dokumenty są niezbędne?

passport.jpg

Aby miło i przyjemnie spędzić czas swojego urlopu proszę pamiętać również o niezbędnych dokumentach na czas podróży i pobytu w Chorwacji.

Konieczny jest:
- ważny paszport lub dowód osobisty; Dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo posiadać musi każda osoba przekraczajaca granicę, również dziecko. Do lądowego przekroczenia granicy chorwackiej wystarczy posiadanie dowodu osobistego. Ale w sąsiednich krajach (nie unijnych) obowiązkowy jest jeszcze paszport; 20.01.2009r. miała miejsce nastepująca zmiana w tej sprawie: Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że władze Bośni i Hercegowiny powiadomiły, iż obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej oraz państw sygnatariuszy.

Układu z Schengen mogą przekraczać granice Bośni i Hercegowiny na podstawie ważnych dokumentów stwierdzających tożsamość i obywatelstwo osoby podróżującej, czyli zarówno paszportu jak i dowodu osobistego. Jednocześnie przypomina się, że podróże obywateli polskich do Serbii odbywają się na podstawie ważnego paszportu.
- prawo jazdy, dokumenty samochodu, jeżeli jedziemy samochodem. W tym ważne ubezpieczenie i Zielona Karta. Posiadanie Zielonej Karty nie jest wymagane w Chorwacji. Jednak goście często planują wycieczki do sąsiednich krajów: BiH lub Czarnogóry, a tam konieczne jest posiadanie Karty. Krótko mówiąc nie odwiedzimy Medżugorie i Mostaru bez Zielonej Karty;
- potwierdzenie rezerwacji (voucher), niezbędne do rozliczenia z właścicielami apartamentów;

 

Nasza dobra rada:  Chcecie mieć udany urlop - zadbajcie wcześniej o dokumenty!

 
Kiedy zrobić rezerwację ?

kad_rezer.jpgIm wcześniej zarezerwujecie tym bardziej będziecie zadowoleni. O letnim wypoczynku najlepiej pomyśleć już w zimie, wtedy dostępna jest pełna oferta domów i apartamentów. Wille, na tej stronie, cieszą się nieustającym zainteresowaniem od lat, dlatego rezerwacje zaczynają się zaraz po zakończeniu sezonu. Z każdym miesiącem jest coraz mniej wolnych miejsc: szczególnie w domach położonych blisko morza i mających przystępne ceny. Pozostawienie rezerwacji apartamentu na ostatnią chwilę oznacza dużo szukania, stresu, a czasami i jazdę bez rezerwacji. Nie tak powinniśmy rozpoczynać nasz wypoczynek...

Nasza dobra rada: Chcecie mieć udany urlop - rezerwujcie wcześniej!

 
Potwierdzenie rezerwacji - voucher

voucherPotwierdzenie rezerwacji lub tzw.voucher jest dokumentem, który jest dosłownie potwierdzeniem rezerwacji i na podstawie tego dokumentu możecie Państwo zamieszkać w zarezerwowanym apartamencie.
Na potwierdzeniu rezerwacji/voucherze obowiązkowo muszą być poprawnie wpisane: Państwa imię i nazwisko; kwoty zapłacone i do zapłaty; adres domu (apartamentu) zarezerwowanego; imię i nazwisko, numer telefonu właściciela tego domu.

Potwierdzenie to wystawiane jest po dokonaniu wpłaty zaliczki i jej zaksięgowaniu na koncie. Jeżeli po wpłacie zaliczki nie otrzymaliście Państwo tego dokumentu - proszę się upomnieć! Po otrzymaniu dokumentu - dane należy dokładnie sprawdzić (szczególnie sprawy finansowe i terminy).
Wybieranie się na wypoczynek bez tak istotnego dokumentu - stanowić może problem. To minimum danych z Państwa strony pozwala na identyfikację i uniknięcie problemów pobytowych. Bez okazania tego dokumentu właściciele nie mają obowiązku Was przyjąć. Bardzo więc prosimy o pamiętanie o tej istotnej sprawie.